Aktualności

Dla uczniów i rodziców

Plan zajęć dla poszczególnych klas aktualny od 2.02.2015
Rozkład dzwonków
Terminarz, czyli co nas czeka w tym roku szkolnym
Dyżury nauczycieli dla uczniów i rodziców w roku szkolnym 2014/15
Zajęcia dodatkowe dla uczniów w roku szkolnym 2014/15
Ramowe Plany Nauczania - obejrzyj, jeśli chcesz wiedzieć, czego się będziesz uczył (-a)
Podręczniki dla klas pierwszych przyjętych w r. szk. 2014/2015
Podręczniki dla klas drugich w r. szk. 2014/2015
Podręczniki dla klas trzecich w r. szk. 2014/2015Jedziemy do Parlamentu Europejskiego!!

Wygraliśmy jako szkoła Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, nagrodą jest wyjazd do Strasburga do Parlamentu Europejskiego w ramach Euroscoli. Młodzież będzie brać udział 16 kwietnia 2015 w symulowanej sesji plenarnej "prawdziwego" Parlamentu Europejskiego, pracując w "komisjach", głosując nad "rezolucjami" i cały czas posługując się językiem obcym, kontaktując się przy tym z równieśnikami z całej Europy.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

8 marca 2015 odbył się XIX Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim . Uczniowie z klasy 3b : Sylwia Jezioro, Maciek Zieliński i Jakub Sadowski brali w nim udział.Nagrodami w Konkursie są indeksy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, przydzielane na podstawie decyzji Dziekanów poszczególnych Wydziałów UJ (w ubiegłorocznej, XVIII edycji Konkursu przyznano 133 indeksy) Wyniki będą do dwóch tygodni!!
Trzymamy kciuki!!

FERIE ZIMOWE

W połowie lutego mogliśmy w końcu odpocząć po trudach półrocznej nauki i działalności w różnych obszarach naszych zainteresowań udając się na ferie zimowe.

SU

KRAKOWSKIE SYMPOZJUM SU DLA LO

W dniu 13 lutego 2015r. 4 - osobowa reprezentacja naszego SU w składzie Gabriela Milanowska, Klaudia Nowak, Katarzyna Filipek i Kinga Siewiorek, wzięła udział w KRAKOWSKIM SYMPOZJUM SU dla LO. Hasłem spotkania była myśl "Twój mózg - Twoja przyszłość". Sympozjum odbyło się w godzinach przedpołudniowych na terenie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 STO im. J. Słowackiego na ul. Krowoderskiej 8. Owocem spotkania była dobra zabawa, poszerzenie wiedzy oraz zdobycie materiałów i zaświadczenia o udziale.

Opiekun SU
mgr Agata Walas

DYSKOTEKA W ZSM

W dniu 12 lutego 2015r., tj. w czwartek, już po raz drugi uczestniczyliśmy w dyskotece organizowanej przez naszych sąsiadów zza płotu, czyli SU ZSM. Impreza trwała od 18.00 do 22.00 Naszym opiekunem była p. Agata Walas. W sumie z naszej Szkoły było około 50 osób. Bawiliśmy się znakomicie. Dziękujemy sąsiadom za organizację walentynkowej dyskoteki, na której nie zabrakło także gier i zabaw.

SU ZSCh

WALENTYNKOWE GRAND PRIX 2015

W dniu 12 lutego 2015r., w naszej Szkole, odbył się PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ "WALENTYNKI 2015". Impreza była super i wszyscy bawili się znakomicie. Składamy wielkie dzięki wszystkim uczestnikom (klasie 1a, 1ad, 1c, 2a, 3ad i 3b oraz przedstawicielom klas 1t, 2ao, 2b, 3a, 3c, 4a) za prezentację własnych talentów; a także tym, którzy pomogli w dekoracji i sprzątaniu sali gimnastycznej. Liczymy na więcej!!! Nagrodą dla najlepszych było WALENTYNKOWE GRAND PRIX. Zwycięzcy będą je mogli odebrać podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny.

Organizatorzy
p. Grażyna Skałka
p. Małgorzata Pęcek - Czuba
SU

PROMOCJA SZKOŁY

We wtorek, 3 lutego 2015r., mogłyśmy się spotkać z młodszymi kolegami z Gimnazjum nr 42 na os. Strusia 19. Naszym opiekunem była mgr Agata Walas. W trakcie spotkań opowiadałyśmy o naszej szkole i mamy nadzieję, że zachęciłyśmy ich do wyboru właśnie naszej placówki edukacyjnej już wkrótce.

Paulina Gil, 2a
Kamila Dubiel, 2a

WYWIADÓWKI

Pod koniec stycznia 2015r. zakończyliśmy I semestr roku szkolnego 2014/2015, w związku z tym 4 lutego 2015r., tj. w środę, w godzinach popołudnowych, nasi Rodzice mogli się spotkać z naszymi Wychowawcami, by wspólnie przeanalizować nasze półroczne osiągnięca edukacyjne.

SU

STUDNIÓWKA

W nocy z soboty na niedzielę, 31stycznia/1 lutego 2015r., nasi tegoroczni maturzyści bawili się w Grajewie w "Folwarku Zalesie" na imprezie przedmaturalnej.

SU

TARGI EDUKACYJNE

Pod koniec stycznia (29 I 2015r.) wzięliśmy udział, jak co roku, w TARGACH EDUKACYJNYCH organizowanych w ZSIŚiM, na ul. Ułanów 9. Targi stanowią doskonałą okazję do przedstawienia oferty edukacyjnej naszej Szkoły gimnazjalistom i ich rodzicom oraz zaprezentowania umiejętności, które zostają zdobyte w trakcie nauki przez naszych uczniów. W sumie w Targach uczestniczyło 16 osób - przedstawicieli technikum i liceum z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Opiekunowie
mgr Anna Frączek - Bzowska
mgr Beata Skomra
mgr Agata Walas

OBCHODY 152. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

W czwartek, 22 stycznia 2015r., wzięliśmy udział w uroczystych obchodach 152. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystości odbyły się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, przy Grobie Weteranów Powstania Listopadowego i Styczniowego. W programie mieliśmy rozpoczęcie uroczystości poprzez odegranie sygnału wojskowego. Następnie rys historyczny Powstania (Marcin Gadocha) oraz modlitwa Ojca Jerzego Pająka OFM Cap. w intencji poległych Powstańców, a także zapalenie zniczy na grobach Powstańców Styczniowych i składanie wieńców. Na zakończenie uroczystości została odegrana przez trębacza "Cisza". Mimo niesprzyjającej pogody reprezentował nas Poczet Sztandarowy w składzie Marzena Gajda, Bartosz Knapik, Małgorzata Pomykalska, uczniowie klasy 4a.

Opiekun Pocztu Sztandarowego
mgr Agata Walas

23. FINAŁ WOŚP

W niedzielę, 11 stycznia 2015r., około 40 wolontariuszy zgłoszonych i zakwalifikowanych do 23. FINAŁU WOŚP wzięło udział w kwestowaniu na krakowskich ulicach. Ogółem udało nam się zebrać ponad 15 tysięcy polskich złotych. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim wolontariuszom.

Opiekunowie SzKW
mgr Anna Frączek - Bzowska
mgr Agata Walas

WYJAZD INTEGRACYJNO- FORMACYJNY DO WADOWIC SzKW


W przerwie międzyświątecznej (2 stycznia 2015r.) wybraliśmy się do miasta rodzinnego św. JPII. Wyjazd miał być z jednej strony - integracją, a z drugiej- formacją. Mieliśmy możliwość zwiedzenia miejsc związanych z Papieżem- Polakiem, szczególnie nowego muzeum. Był też czas na spacer i słynne wadowickie kremówki. Mimo deszczowej pogody wycieczka nam się podobała. Dziękujemy Opiekunom SzKW za jej zorganizowanie

Klaudia Baż, 1a
Monika Kowalik, 1a


Międzyszkolny konkurs o tytuł "Mistrza Scrabbli" w języku niemieckim


Zespół Szkół Chemicznych zaprasza wszystkie gimnazja z Małopolski do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie o tytuł "Mistrza Scrabbli" w języku niemieckim. Instytut Austriacki w Krakowie jest Patronem konkursu i fundatorem nagrody głównej - bezpłatnego kursu języka niemieckiego. Szczegóły dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy


KONKURSY CHEMICZNE


W tym roku szkolnym liczne grono uczniów próbowało swoich sił w konkursach chemicznych:

 • Podkarpacki Konkurs Chemiczny - 10 uczestników I etapu, do II etapu zakwalifikowali się: Abrahamczyk Szymon (kl. 3a), Arkadiusz Kłosek (kl. 2a), Kinga Ceballos (kl.3a)
 • 61 Olimpiada Chemiczna - 5 uczestników I etapu, do II etapu zakwalifikował się Kacper Wrona (kl. 1t)
 • Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH - 4 uczestników, wszyscy przystępują do etapu II - Hubert Buksa (kl. 1t), Michał Bado (kl. 2a), Dominik Suwała (kl. 2a), Szymon Abrahamczyk (kl. 3a).
 • Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ - 12 uczestników, na wyniki czekamy.

Wszystkim uczniom serdecznie GRATULUJEMY!!! - wiedzy i chęci zgłębiania tajników chemii. Życzymy kolejnych sukcesów!

Nauczyciele chemii ZSCH


SZKOLNA WIGILIA


W dniu 19 grudnia 2014r., o godzinie 12.30, na sali gimnastycznej, odbędzie się uroczyste "Przedstawienie Wigilijne" przygotowane przez klasę 2ad wraz z Wychowawcą, mgr Joanną Szermer, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas uroczystości uczestnicy Konkursu Kolęd i Pastorałek będą mogli zaprezetować przygotowane przez siebie zwycięskie utwory oraz odebrać z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy. W uroczystościach będą brać udział nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale również zaproszeni goście, czyli nasi byli Profesorowie oraz Pracownicy Obsługi i Administracji.

SU

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK


W dniu 16 grudnia 2014r., na lekcji 5, w sali 55, odbył się, jak co roku, KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK . Wzięło w nim udział 8 klas. Jury przyznało trzy pierwsze miejsca w kolejności: klasa 3ad - I miejsce; klasa 1ad wraz z Wychowawcą - II miejsce; klasa 1a i 2a - III miejsce. Natomiast wyróżnienia dla klasy 1c wraz z Wychowawcą oraz Roberta Karskiego, z klasy 2c. Organizatorami byli Nauczyciele Języków Obcych oraz Samorząd Uczniowski. W Konkursie należało zaprezentować dwa utwory: jeden w języku polskim, zaś drugi - obcym.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Organizatorzy
p. Beata Cygankiewicz- Buś
p. Grażyna Skałka
SU


ŻYCZENIA I PACZKI DLA CHORYCH


W najbliższy czwartek, 18 grudnia 2014r., wolontariusze klasy 1a, po lekcjach, wezmą udział w roznoszeniu życzeń i paczek z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia dla chorych na terenie parafii Bazyliki Mariackiej. W zeszłym roku udało nam się dotrzeć do około 30 rodzin.

Opiekunowie SzKW
Anna Frączek- Bzowska
Agata Walas


MARATON PISANIA LISTÓW


W dniach 6- 16 grudnia 2014r., włączyliśmy się, po raz drugi z rzędu, w akcję XV MARATONU PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL. W sumie udało nam się napisać około półtora tysiąca listów w przeciągu tygodnia. Cieszymy się, że wspierając inicjatywę Amnesty International możemy pomóc bronić praw człowieka. Dziękujemy p. Marzenie Jantos - Gacek za pomoc w organizacji Maratonu na terenie szkoły i wspieranie naszej wolontaryjnej akcji.

Opiekunowie SzKW
Anna Frączek- Bzowska
Agata Walas


KONKURS "Wszystko jest poezja"


Opis konkursu
Plakat

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

W dniach 1 - 12 grudnia 2014r., na terenie szkoły Wolontariusze z klas pierwszych, drugich i trzecich technikowych zorganizowali zimową akcję dla podopiecznych ze Schroniska na ul. Rybnej 3. Udało nam się zebrać około 45 kg suchej karmy dla zwierzaków, którą w najbliższych dniach koordynujący akcją wolontariusze z klasy 2c przekażą do Schroniska.

Opiekunowie SzKW
Anna Frączek- Bzowska
Agata Walas

GRUDNIOWE AKCJE SAMORZĄDOWE


Jak co roku - w grudniu SU - przeprowadził ogólnoszkolną akcję "GÓRA GROSZA" oraz sprzedaż kartek Świątecznych wspomagających działalność HOSPICJUM ŚW. ŁAZARZA. W klasach zorganizowaliśmy także MIKOŁAJKI. Pamiętaliśmy również o życzeniach świątecznych i zaproszeniu na Wspólną Wigilię emerytowanych Pracowników naszej szkoły.

SU


Małopolska Chmura Edukacyjna - zajęcia w naszej szkole.


Od października rozpoczęły się zajęcia on-line z przedmiotów chemia i matematyka w ramach projektu "MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA"
Jednocześnie działalność rozpoczęły koła naukowe, które są kontynuacją warsztatów letnich zorganizowanych w ramach projektu.
W projekcie biorą udział dwa krakowskie technika. Jednym z nich jest z TECHNIKUM CHEMICZNE I OCHRONY RODOWISKA NR 3 w Krakowie.
"Małopolska Chmura Edukacyjna" to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce.
Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych w regionie poprzez realizację wspólnych projektów badawczych, prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię informacyjno - komunikacyjną, co pozwoli na podniesienie poziomu nauczania oraz kształtowanie kompetencji kluczowych. Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymają możliwość kontaktu z nauką, będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i talenty przy wsparciu najlepszych uczelni, co ułatwi im wybór właściwego kierunku studiów.


GALA WOLONTARIATU MŁODZIEŻOWEGO


W piątek, 5 grudnia 2014r., nasi przedstawiciele uczestniczyli w GALI WOLONTARIATU MŁODZIEŻOWEGO, czyli w spotkaniu poświęconemu działalności kół wolontariackich w krakowskich szkołach. Gala odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kultury, ul. Rynek Główny 25


Wolontariusze i Opiekunowie SzKW


OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ


W czwartek, 4 grudnia 2014r., na lekcji 6 w sali 53, odbył się etap szkolny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej.

Katecheci ZSCh


MATURA PRÓBNA Z OPERONEM


W dniach 25 - 28 listopada 2014r., nasi najstarsi koledzy i koleżanki pisali MATURĘ PRÓBNĄ Z OPERONEM.

SU


ANDRZEJKOWY WIECZÓR Z MAGIĄ


W środę, 26 listopada 2014r., w godzinach wieczornych (17.00- 21.00) zapraszamy do wspólnej zabawy podczas ANDRZEJKOWEGO WIECZORU Z MAGIĄ. Obok tradycyjnej dyskoteki, wróżb i lania wosku - będą m. in. występy taneczno - wokalne naszych absolwentów, "Chemia na wesoło", konkurs na najlepsze przebranie w strój wróżki bądź wróżbity oraz wiele innych atrakcji. Wstęp - 5 zł, dla osób w przebraniu - GRATIS!!!

Organizatorzy
Nauczyciele WF
SU


XXVIII OLIMPIADA PCK "PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA"


W dniu 21.11.2014 został przeprowadzony ETAP SZKOLNY XXVIII OLIMPIADY PCK "PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA". Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas 1ad, 3a, 2ao i 1t. Do kolejnego etapu - rejonowego przechodzi tylko 1 uczeń, który uzyskał największą liczbę punktów. W naszej szkole jest nim - SABINA KOCOŁ, z klasy 1t (19/20 pkt).

GRATULACJE !!!!
Opiekun Szkolnego Koła PCK
Martyna Sarapata


XII KRAKOWSKI KONKURS TRADYCYJNEJ PIEŚNI I PIOSENKI POLSKIEJ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


W dniach 20 - 21 listopada 2014r., zwycięzcy szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, wzięli udział w XII KRAKOWSKIM KONKURSIE TRADYCYJNEJ PIEŚNI I PIOSENKI POLSKIEJ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Na przesłuchanie pojechali Najlepsi z Najlepszych, czyli z Liceum - klasa 1c z Wychowawcą; a z Technikum - klasa 3ad, także z Wychowawcą. Spośród solistów - z klasy 2a, reprezentowała nas Magdalena Pletnia. Natomiast Barbara Topolska, z klasy 1a z powodu choroby nie wzięła udziału.

Opiekun SU
Agata Walas


PRZEMARSZ "TRANSPLANTACJA. DRUGIE ŻYCIE"


W dniu 13 listopada 2014r., po tygodniowych przygotowaniach, Wolontariusze z klas 1a, 1ad, 1t, 1c, 2a, 2ao i 3a wzięli udział w przemarszu "TRANSPLANTACJA. DRUGIE ŻYCIE". Towarzyszyła nam, podobnie jak w zeszłym roku, policja i straż miejska. Ubrani w plakietki i podkoszulki promujące transplantacje ruszyliśmy niosąc cztery olbrzymie transparenty. Po drodze rozdawaliśmy oświadczenia woli, naklejki i biało - czerwone balony napotykanym mieszkańcom Krakowa i turystom. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i zainteresowaniem. Celem naszej akcji było propagowanie dawstwa narządów.

Opiekunowie SzKW
Anna Frączek- Bzowska
Agata Walas


SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY


W dniu 13 listopada 2014 roku odbył się SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY. Wzięło w nim udział 25 uczniów. Wśród zwycięzców trzy pierwsze miejsca zajęli: III- Elżbieta Hajduk, 1a; II- Patryk Balacha, 1t; I- Weronika Chuchmacz, 1a; Anna Stachura, 1a i Patrycja Tomal, 1t.

GRATULACJE!!!
Organizator
Małgorzata Molik


WYWIADÓWKI


W dniu 12 listopada 2014r., w godzinach wieczornych, odbyło się zebranie z naszymi Rodzicami.

SU


DEBATA Z KANDYDATAMI NA URZĄD PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA


Dnia 7 listopada 2014r., uczestniczyliśmy w DEBACIE Z KANDYDATAMI NA URZĄD PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA. Reprezentowali nas Gabriela Czechowska, 1c; Kamila Dubiel, 2a; Karolina Farat, 2a; Paulina Gil, 2a i Rafał Uznański, 2ao. W trakcie debaty mogliśmy poznać kandydatów, ich program wyborczy oraz zadawać pytania. Temat debaty brzmiał "Krakłw dla młodzieży". Spotkanie odbyło się w Międzynarodowym Centrum Targowo - Kongresowym EXPO Krakłw, ul. Galicyjska 9. Organizatorem przedsięwzięcia była Młodzieżowa Rada Krakowa.
Opieku SU
Agata Walas


AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI


W piątek, 7 listopada 2014r., o godzinie 12.00 na sali gimnastycznej, odbyła się uroczysta AKADEMIA Z OKAZJI zbliżającego się DNIA NIEPODLEGŁOŚCI. Przygotowała ją klasa 2c wraz z Wychowawcą, mgr Edytą Gorajczyk. W akademii wzięły udział klasy pierwsze i trzecie. Przez cały dzień oddając hołd poległym i ciesząc się z wolności nosiliśmy biało - czerwone opaski na ramieniu lub wstążki na sercu.

SU


WIELKI KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ


W czwartek, 6 listopada 2014r., na lekcji 5, na sali gimnastycznej, odbył się WIELKI KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ. Prezentować się mogli soliści i zespoły; dozwolona była twłrczość własna i zapożyczona; akompaniament młgł być acapella, na żywo lub odtwarzany z nośnika. Zwycięzcy dzień płźniej odbierali dyplomy z rąk Pani Dyrektor i wystąpili przed społecznością szkolną.

Organizatorzy
Aneta Polit
Marzena Jantos- Gacek
SU


PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I - DZIEŃ KEN


We wtorek, 14 października 2014r., odbędzie się uroczyste PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I. Zapraszamy na godzinę 11.00 na salę gimnastyczną. Obowiązuje strój galowy. Przed pasowaniem około godziny 10.00 Wychowawcy klas pierwszych spotykają się z Uczniami w swoich salach na małe co nieco. Pasowanie jest połączone z dniem KEN. Po uroczystościach SU zaprasza Grono na mały poczęstunek.

Organizatorzy - klasa 3a i 3ad z Wychowawcami oraz SU


SAMORZĄDOWY BIEG NA ORIENTACJĘ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH


W sobotę, 11 października 2014r., wzięliśmy udział w SAMORZĄDOWYM BIEGU NA ORIENTACJĘ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Naszą szkołę reprezentowali- Daniel Olszówka (4o), Robert Karski (2c), Dawid Słaby (1a), Emilia Kaczmarska (2c), Klaudia Błaż (1a), Angelika Kasprzyk (1ad), Joanna Starnowska (1ad) oraz Ewelina Nowak (1a). Impreza odbywała się na terenie WKS Wawel w godzinach przedpołudniowych i połączona była z wieloma ciekawymi atrakcjami. Klaudii Błaż (1a), Angelice Kasprzyk (1ad) oraz Joannie Starnowskiej (1ad) udało się wywalczyć II miejsce. Gratulujemy!!!

Opiekun SU, Agata Walas


PROZAWODOWA WYCIECZKA DO BÓBRKI KOŁO KROSNA ORAZ SANOKA


W piątek, 10 października 2014r., uczniowie klasy 1t oraz 2ad, uczestniczyli w PROZAWODOWEJ WYCIECZCE DO BÓBRKI KOŁO KROSNA ORAZ SANOKA. W Bóbrce mieliśmy okazję zwiedzić muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza oraz pospacerować po okolicy. Natomiast w Sanoku odwiedziliśmy Muzeum Historyczne, a w nim wystawy poświęcone sztuce cerkiewnej oraz galerię prac i gabinet Zdzisława Beksińskiego. Wycieczka odbyła się przy współpracy z krakowskim oddziałem INiG. Naszym pilotem z ramienia INiG była p. Magdalena Skórska- Sawina.

Opiekunowie
vicedyrektor Krystyna Kowalska
Beata Skomra
Agata Walas


"BAL PIÓRNIKA"


W czwartek, 9 października 2014r., w godzinach wieczornych, odbył się w naszej Szkole "BAL PIÓRNIKA", czyli moc integracyjnych konkurencji zatytułowanych "Milion w minutę" oraz loteria połączona z dyskoteką. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego. Głównym celem imprezy była integracja naszych najmłodszych kolegów i koleżanek.

Joanna Kucner, 2ao


Galeria zdjęć

AKCJA "PODARUJ CZYSTOŚĆ"


Zapraszamy wszystkich uczniów i Pracowników naszej Szkoły do włączenia się, w ramach Tygodnia Miłosierdzia (5- 11 X), do akcji "PODARUJ CZYSTOŚĆ". Zbieramy mydła, kremy, proszki, płyny, pasty i szczoteczki do zębów dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta działającego przy parafii Bożego Ciała w Krakowie. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy w imieniu obdarowanych.

Opiekunowie i Wolontariusze SzKW


KWESTA dla FUNDACJI "DZIEŁA NOWEGO TYSIĄCLECIA"


Między 5 a 22 październikiem 2014r., chętni wolontariusze z klas drugich i trzecich, biorą udział w kwestowaniu na rzecz Fundacji "DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA". Zebrane przez nich środki zostaną przekazane Fundacji, a ta z kolei- przeznaczy je na stypendia edukacyjne dla ubogiej młodzieży. Wolontariusze kwestują na ulicach Krakowa i w miejscach zamieszkania. W sumie w akcji bierze udział 12 osób.

Opiekunowie i Wolontariusze SzKW


SPOTKANIE Z HARCERZAMI Z BIAŁEGO SZCZEPU


2 X 2014r., czyli w czwartek, w godzinach porannych, na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z harcerzami z Białego Szczepu. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki mieli okazję dowiedzieć się na czym polega bycie harcerzem, gdzie organizujemy spotkania i co należy zrobić, aby do nas dołączyć...

SU


ZGŁOSZENIA DO 23. FINAŁU WOŚP - u


Ogłaszamy nabór do 23. Finału WOŚP - na zgłoszenia (do p. Pedagog) czekamy do końca października 2014r.

Opiekunowie SzKW


"ZAKRĘCENI DLA PATRYKA Z WAKSMUNDA"


Szkolny Klub Wolontariusza i Szkolne Koło PCK zaprasza do włączenia się w akcję "ZAKRĘCENI DLA PATRYKA Z WAKSMUNDA". W ramach akcji zbieramy od września 2014r. do stycznia 2015r. plastikowe zakrętki, które pomogą choremu na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe Patrykowi w jego codziennej rehabilitacji. Przyniesione nakrętki wrzucamy do pudła przy portierni.

Dziękujemy
Opiekunowie i Wolontariusze SzKW oraz SzPCKProjekt "RAZEM - MOŻEMY WIELE"


Od września 2014r. ruszyliśmy w ramach VIII edycji małopolskiego projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" z własnym projektem "RAZEM - MOŻEMY WIELE". Zapraszamy rodziców, pracowników i uczniów naszej Szkoły do włączenia się w organizowane przez nas w ciągu roku szkolnego akcje.

Opiekunowie i Wolontariusze SzKWSpotkanie Stypendystów zakwalifikowanych do programu „Mistrzowie Chemii”


31 sierpnia o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Chemicznych odbędzie się spotkanie Stypendystów zakwalifikowanych do programu „Mistrzowie Chemii” w roku szkolnym 2014 – 2015 wraz z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015


 • Godzina 9.00 Msza św. w kościele OO. Kapucynów, ul. Loretańska 11
 • Około godziny 10.00- uczniowie klas pierwszych - spotykają się w szkole na sali gimnastycznej z Dyrekcją i Gronem, a następnie z Wychowawcami w salach;
 • Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych około godziny 10.00 spotykają się ze swoimi Wychowawcami w wyznaczonych klasach.
Samorząd UczniowskiDzień Otwarty Klastra LifeScience

Zapraszamy na Dzień Otwarty Klastra LifeScience Kraków, który odbędzie się 30 maja 2014 r. w Parku LifeScience przy ul. Bobrzyńskiego 14 - to najlepsza okazja poznania nowej oferty Klastra, spotkania Partnerów i odnowienia kontaktów. To również możliwość przedstawienia swojej instytucji i jej działań, w szczególności umożliwia przedstawienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programów regionalnych, krajowych, a także europejskich.

W programie:

 1. Nowa oferta dla Partnerów Klastra;
 2. Projekty Klastra - jak skorzystać z rezultatów i wspólnych działań;
 3. Działania i Projekty Partnerów Klastra;
 4. O Czym Warto Wiedzieć

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie
http://lifescience.pl/aktualnosci/dzien-otwarty-klastra-lifescience-krakow-30-maja-2014DZIEŃ MATKI

W dniu, ostatniej w tym roku szkolnym, wywiadówki zapraszamy serdecznie naszych Rodziców, szczególnie Mamy, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i Pracowników Szkoły na skromny montaż słowno- muzyczny zatytułowany "Dziękuję Mamo; Dziękuję Tato", który odbędzie się z okazji Dnia Matki, 28 maja 2014 roku na sali gimnastycznej o godzinie 17.00

Samorząd UczniowskiTURNIEJ SPORTOWY SU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH KRAKOWA

Miło nam poinformować, iż w rozegranym w sobotę, 24 maja 2014 roku, Turnieju Sportowym SU Szkół Ponadgimnazjalnych Krakowa 9- osobowa reprezentacja naszej Szkoły zdobyła:

 • I miejsce w indywidualnym turnieju tenisa stołowego,
 • III miejsce w turnieju siatkarskim drużyn mieszanych damsko- męskich,
 • IV miejsce w sztafetowym biegu przełajowym.

W całości Turnieju zdobyliśmy II miejsce. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, szczególnie zawodnikom. Więcej informacji o Turnieju można przeczytać na stronie internetowej naszej Szkoły, naszym blogu samorządowym lub w naszej szkolnej gablocie.

Samorząd UczniowskiDEBATA MŁODZIEŻY NT. ZIO 2022 W KRAKOWIE

W dniu 19 maja 2014 roku, tj. poniedziałek, wzięliśmy udział w debacie poświęconej organizacji ZIO 2022 w Krakowie w Urzędzie Miasta, na Placu Wszystkich Świętych 3/4. Reprezentowali nas Aleksandra Dziula, 2a (która przedstawiła wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas I i II naszej Szkoły) oraz Klaudia Profic, 2a; Dawid Czechowicz, 1a i Rafał Uznański, 1ao.

OPIEKUN SU
mgr Agata WalasPAMIĘTAMY 44. 70 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

W dniu 14 maja 2014 roku wraz z Opiekunem SU, mgr Agatą Walas, wzięłyśmy udział w konferencji pt. "Pamiętamy 44. 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego" organizowanej przez MCDN i IPN, Oddział w Krakowie. W ramach spotkania mogłyśmy wysłuchać odczytu na temat: „Agresja sowiecka 1944-1945” wygłoszonego przez pana dr Macieja Korkuć, z IPN w Krakowie oraz „Rok 1944 – działania rocznicowe IPN” prowadzonego przez pana Dariusza Gorajczyka, również z IPN w Krakowie. Na koniec odbyła się prezentacja filmu pt. „»Burza« w okręgu Kraków”, w reżyserii D. Walusiak. Udział w konferencji był bezpłatny. Wychodząc otrzymaliśmy egzemplarze nowego wydania Teki Edukacyjnej IPN „Zbrodnia katyńska”.

Agnieszka Fryźlewicz, 1a
Agata Miśta, 1aWOLONTARYJNA AKCJA "MYDŁO- CUKIER"

W dniach 9- 13 maja 2014 roku zorganizowaliśmy akcję charytatywną w ramach której zbieraliśmy kostki mydła i cukier dla podopiecznych z Przytuliska prowadzonego przez Braci Albertynów na terenie parafii Bożego Ciała w Krakowie. W ciągu zaledwie 3 dni udało nam się zebrać 30 kostek mydła, 20 kilogramów cukru oraz- dodatkowo- 7 tubek kremów do rąk. W kolejnych dniach przekazaliśmy dary do Przytuliska. W imieniu obdarowanych dziękujemy zarówno uczniom, jak i Pracownikom naszej Szkoły za włączenie się w to dzieło.

Wolontariusze i Opiekunowie
Szkolnego Klubu WolontariuszaKurs metodyczny w Londynie

W dniach od 23 marca do 5 kwietnia Panie Małgorzata Pęcek-Czuba i Beata Cygankiewicz-Buś uczestniczyły w kursie językowo-metodycznym w Londynie w ramach projektu „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Kurs obejmował 50 godzin, w czasie których nauczycielki mogły nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tradycyjnych metod i technik nauczania języka angielskiego ale także poznać nowe trendy i zdobyć nowe kompetencje. Szkolenie przeprowadzone było w różnorodnych formach: wykład, warsztat, praca w grupach, obserwacja zajęć, wycieczki naukowe. Kontakt z ludźmi z całej Europy, spojrzenie na Polskę z innej perspektywy wzbogaciło o nowe doświadczenia. Niezwykle ważny okazał się, z racji lokalizacji szkoły, aspekt kulturowy. Szkoła Regent School mieści się w samym centrum wielkiej metropolii. Możliwość zobaczenia tak wielu ciekawych miejsc (muzeów, galerii sztuki, teatrów, kościołów, katedr, kompleksów pałacowych) sprawiła, że pobyt w Londynie to nie tylko suche zdobywanie wiedzy ale także żywy kontakt z kulturą . Warto wspomnieć niektóre z nich, na przykład wizytę w Brytyjskim Parlamencie, gdzie nauczyciele mogli obserwować sesję i debatę (między innymi na temat przyszłych emerytur w Wielkiej Brytanii). Niezapomniane wrażenie pozostawił też teatr Szekspira (The Globe Theatre) gdzie wystawiane były premiery jego utworów; fascynującym miejscem okazała się też Katedra Świętego Pawła i to nie tylko ze względu na słynną Galerię Szeptów, ale na możliwość uczestnictwa w nabożeństwie ekumenicznym. Na koniec warto wymienić popularne Greenwich, gdzie mieści się Królewskie Obserwatorium Astronomiczne, na ścianach którego oznaczono przebieg południka zerowego. Podróże kształcą i zdecydowanie poszerzają horyzonty!

Galeria zdjęć

DNI OTWARTE

4 i 5 kwietnia 2014 w naszej szkole zorganizowano dni otwarte.

Galeria zdjęć

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

We wtorek, 29 kwietnia 2014 roku, na lekcji 6, odbędzie się Akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości biorą udział wszystkie klasy pierwsze. Obowiązuje strój galowy. Mile widziane są w tym dniu biało- czerwone wstazeczki przypięte do ubrania.

Organizatorzy
p. Aneta Polit
p. Agata WalasZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW

W piątek, 25 kwietnia 2014 roku, oficjalnie pożegnamy naszych kolegów i koleżanki z klas maturalnych. Część oficjalna uroczystości rozpocznie się na sali gimnastycznej o godzinie 12.00 i poprowadzi ją Samorząd Uczniowski. Następnie głos oddamy klasie 2b, która wraz z wychowawcą mgr Małgorzatą Niedźwiecką- Samborek oraz Kółkiem Teatralnym, przygotowała część artystyczną Już dziś tegorocznym maturzystom życzymy dobrych i owocnych przygotowań do czekającego ich egzaminu dojrzałości.

Samorząd UczniowskiDZIEŃ KOBIET!!!

W dniu Wywiadówek serdecznie zapraszamy naszych Rodziców, szczególnie Mamy, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i Pracowników Szkoły na montaż słowno- muzyczny zatytułowany "Dla Najlepszych Kobiet Świata", który odbędzie się z okazji Dnia Kobiet z niewielkim opóźnieniem 19 marca 2014 roku na sali gimnastycznej o godzinie 17.00.
W trakcie wystąpią m. in. laureaci i uczestnicy Konkursu Walentynkowego.

Samorząd UczniowskiKONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

Informujemy, iż 18 marca 2014 roku odbędzie się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Chistiana". Zakres merytoryczny XVIII edycji w tym roku obejmuje: Ewangelię wg św. Marka oraz 1 i 2 Księgę Królewską. Wszelkie informacje dotyczące Konkursu są na bieżąco dostępne na oficjalnej stronie www.okwb.pl
Katecheci
ks. Jarosław Nowak
mgr Agata WalasAKCJA "TRANSPLANTACJA - DRUGIE ŻYCIE"

Szkolne Koło PCK, Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski w ramach akcji "TRANSPLANTACJA- DRUGIE ŻYCIE" zapraszają 4 marca 2014 roku, tj. wtorek, do akcji honorowego krwiodawstwa. Udział mogą wziąć wszyscy pracownicy i pełnoletni uczniowie. Krew będziemy oddawać na sali gimnastycznej w godzinach między 9.00 a 12.00 Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
Opiekunowie
mgr Martyna Sarapata
mgr Anna Frączek- Bzowska
mgr Agata WalasDIEŃ ORIENTACJI ZAWODOWEJ

W dniu 21 lutego 2014 roku nasza Szkoła po raz pierwszy brała udział w DNIU ORIENTACJI ZAWODOWEJ organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 i Gimnazjum nr 15, mieszczących się przy al. Kijowskiej 3. Nasze stanowisko promocji Szkoły umieszczone zostało na I piętrze w sali 22. Reprezentowali nas zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Daria Worytko i Justyna Miraczewska, z klasy 3b, opowiadały zainteresowanym Gimnazjalistom o naszym liceum, szczególnie profilu humanistycznym. Z kolei uczniowie klas technikowych: Marta Domino i Michał Kisielewski, z klasy 4a oraz Arkadiusz Majewski, Kinga Siewiorek i Anna Tekieli, z klasy 2ad- przeprowadzali przykładowe doświadczenia chemiczne, jakie wykonują podczas pracy w szkolnym laboratorium, dla zainteresowanych profilem technicznym uczniów przybyłych z Gimnazjów.
Opiekunowie
mgr Ewelina Jabłońska
mgr Agata WalasWALENTYNKI

W dniach 18- 20 lutego obchodziliśmy SZKOLNE WALENTYNKI 2014. Nasi kochani nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla nas Turniej Walentynkowy na sali gimnastycznej. Natomiast SU przygotował i przeprowadził Pocztę Walentynkową, a także Konkurs Piosenki i Poezji Miłosnej, również w wersji instrumentalnej. W ramach lekcji można było także podzielić się swoją refleksją na temat "Dlaczego warto kochać?". Już wkrótce na naszym blogu i naszej stronie pojawi się sprawozdanie z tej karnawałowej imprezy.
Sekretarz SU
Dawid Czechowicz, 1aSOTKANIE Z JANINĄ OCHOJSKĄ - OKOŃSKĄ

Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza- z klasy 3c, 3o i 1a- mieli okazję uczestniczyć 18 lutego 2014 roku W SPOTKANIU Z POLSKĄ DZIAŁACZKĄ HUMANITARNĄ I ZARAZEM ZAŁOŻYCIELKĄ PAH- U, P. JANINĄ OCHOJSKĄ- OKOŃSKĄ, w Auli Wydziału Nauk Stosowanych Społecznej Akademii Nauk, która się mieści przy ul. Smoleńsk 14. Temat spotkania brzmiał "WOLONTARIAT SZKOŁĄ ŻYCIA". Pani Janina opowiadała o swoich działaniach i o trudnej pracy wolontariusza. Pokazywała również zdjęcia z prowadzonych akcji humanitarnych. Na stronie Społecznej Akademii Nauk można obejrzeć zdjęcia z tego spotkania z udziałem naszych wolontariuszy.
Opiekunowie
mgr Anna Frączek- Bzowska
mgr Agata WalasZAKRĘĆ SIĘ I POMAGAJ Z UŚMIECHEM

Szkolny Klub Wolontariusza i Szkolne Koło PCK zaprasza do akcji "ZAKRĘĆ SIĘ I POMAGAJ Z UŚMIECHEM". W ramach wolontaryjnej akcji będziemy zbierać plastikowe nakrętki. Akcja trwa do końca marca 2014 roku. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w pomoc w leczeniu chorej Oliwki.
Opiekunowie
mgr Martyna Sarapata
mgr Anna Frączek- Bzowska
mgr Agata WalasTRANSPLANTACJA- DRUGIE ŻYCIE

Pod koniec stycznia uczestniczyliśmy już po raz drugi jako wolontariat, a trzeci w Szkole, w inauguracji projektu "TRANSPLANTACJA- DRUGIE ŻYCIE". Tym razem spotkanie miało miejsce w I LO, ul Plac na Groblach 9. Koordynatorami akcji zostały uczennice z klasy 2b (Barbara Pęczek) oraz 2ad (Gabriela Milanowska). Projekt będzie realizowany od lutego do maja 2014 roku.
Opiekunowie
mgr Anna Frączek- Bzowska
mgr Agata WalasFINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W połowie stycznia 2014 roku po raz pierwszy braliśmy udział w FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Kwestowaliśmy przeważnie w okolicach Rynku Głównego mimo zimnej i deszczowej pogody. Udział wzięli wolontariusze z klas pierwszych, drugich i trzecich (1a, 1c, 1b, 2b, 2c, 3b, i 3e). W sumie 28 osób.
Opiekunowie
mgr Anna Frączek- Bzowska
mgr Agata WalasNasi szachiści

25 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbędą się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Szkół w Szachach. Milo nam poinformować, że podczas Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach, która odbyła się 24 stycznia w auli Zespołu Szkół Energetycznych nr 1, awans do rywalizacji w etapie wojewódzkim uzyskała uczennica naszej szkoły: Paulina Pietrzyk (2a) .Konkursy tłumaczeniowe - Katedra UNESCO

Dnia 17 grudnia 2013 uczniowie naszej szkoły ( klasa1b, 1ao ) uczestniczyli w warsztatach językowych organizowanych przez Katedrę UNESCO Uniwersytetu Jagiellońskiego w Auditorium Maximum. Zajęcia te były podsumowaniem cyklu seminariów językowych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tłumacza 2013. Uczniowie z kilku szkół brali udział konkursach, quizach i zabawach tłumaczeniowych w różnych językach. Uczniowie nasi dzielnie walczyli w kilku konkurencjach wykazując się wiedzą językową, inteligencją, pomysłowością i znajomością kultury anglojęzycznej. Wola walki i dobry humor pozwoliły rozwiązywać trudne choć stymulujące zadania w fantastycznej atmosferze. Bogatsi w doświadczenie już jesteśmy gotowi do udziału w kolejnych edycjach warsztatów.
Czytaj więcej
Nauczyciele języka angielskiegoTłumaczenia symultaniczne w laboratorium Katedry UNESCO 

Dnia 16 grudnia 2013 uczniowie naszej szkoły z klasy 3a uczestniczyli w pokazie tłumaczenia symultanicznego zorganizowanego przez Katedrę UNESCO Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalnie dla nas studenci Katedry UNESCO zaprezentowali tłumaczenie symultanicznie polskich tekstów na kilka języków obcych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca profesjonalnych tłumaczy konferencyjnych w dźwiękoszczelnych kabinach.
Nauczyciele języka angielskiegoEuroscola 2013

Przejęci powagą sytuacji, z ciężkim bagażem i uśmiechem na twarzy zebraliśmy się pod szkołą 30 listopada 2013 o 22, aby wyruszyć jako reprezentacja Polski do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdyż mieliśmy okazję uczestniczyć w Euroscola 2013. Ideą tego wydarzenia jest spotkanie młodzieży z państw Unii Europejskiej, aby wymienić się poglądami oraz przedstawić swoje zdanie w bieżących sprawach.

Czytaj więcej

Mimo długiej podróży byliśmy bardzo zadowoleni. Kameralny hotel z nastrojowymi pokojami sprawił, że poczuliśmy się swobodnie. Po sprawnym zakwaterowaniu zwiedziliśmy urokliwy Strasburg. Trafiliśmy idealnie, ponieważ okazało się, że akurat w tym okresie miasto to posiada jedną z piękniejszych iluminacji świetlnych i ozdób na świecie! Byliśmy więc w Bożonarodzeniowej stolicy Europy. Zwiedziliśmy najpiękniejszą z katedr Strasburga, liczne alejki, mosty oraz poznaliśmy historię miasta, która przybliżyła nam Pani przewodnik.
Przyszła pora kolacji i zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że już jutro czeka nas tak ważny dzień. Uczestnicy wydawali się być zmęczeni i podekscytowani, wszyscy wiedzieliśmy, że jutro musimy dać z siebie wszystko.
Drugi grudnia 2013 roku z pewnością zapamiętamy na długo. Rano nastawiliśmy budziki wcześniej, aby mieć czas na przygotowanie się. Eleganckie garnitury, białe, odprasowane koszule sprawiły, że wyglądaliśmy profesjonalnie. Sprawnie zjedliśmy śniadanie i tramwajem wyruszyliśmy do Parlamentu. Gmach budynku wywarł na nas ogromne wrażenie. Po wejściu do środka zobaczyliśmy wielu ludzi różnych narodowości, którzy w większym lub mniejszym stopniu posługiwali się angielskim. Przeszliśmy bramki, kontrolę i przywitała nas Pani Dorota - Polka! Fakt, że była ona z naszego kraju bardzo nas ucieszył. Po przejściu do pierwszego, ogólnego pomieszczenia dostaliśmy plan dnia oraz identyfikatory. Przeszliśmy do głównej sali, gdzie nawiązaliśmy już pierwsze znajomości. Inni wydawali się równie podekscytowani, jak my. Krótki wstęp, a po nim prezentacja szkół. Mocno trzymaliśmy kciuki za naszą reprezentację, w dalszym ciągu jesteśmy dumni, że prezentacja przebiegła tak sprawnie i z klasą. Z zaciekawieniem przysłuchiwaliśmy się innym prelekcjom, aż w końcu nadszedł czas na zadawanie pytań przez uczniów w sprawie Europy. Poruszona została sprawa Syrii, dostaw gazu z Rosji oraz wiele innych, trudnych tematów. Młodzież z innych szkół pokazała nam, że polityka stanowi istotną część ich życia. Wiele z osób, które były w parlamencie aktywnie uczestniczy w klubach dyskusyjnych, chcą sprawić, aby żyło się lepiej.
Zdecydowanie, ta część programu trwała najdłużej. Trochę głodni udaliśmy się na obiad. Francuska kuchnia nieustannie nas zachwycała. Przyszedł czas na Eurogame, czyli grę, która polegała na dobraniu się w czteroosobowe grupy, w których każda z osób miała być innej narodowości. Nieśmiało, ale jednak zaczęliśmy poznawać się w tłumie. Akcent niektórych ludzi powodował, że porozumienie się było wyzwaniem. Na szczęście, szybko się odnaleźliśmy, stworzyliśmy grupy. Nie wiedzieliśmy nawet, kiedy zleciał czas przeznaczony na grę! Uzupełniliśmy karty, oddaliśmy do weryfikacji.
Grupy odpowiednio oznaczone symbolami zabrano do osobnych sal obradowych. Naszym zadaniem było wybranie lidera i podsumowanie tematów, które mieliśmy przygotować jeszcze w Polsce. Chorwaci okazali się być bardzo mili, jak i kilka innych narodowości. Niestety, co smutne, ze strony Niemców i Brytyjczyków usłyszeliśmy zarzuty, że Polacy kradną im pracę i są nieuczciwi. Na szczęście, nasza koleżanka przedstawiła im prawdę, która okazała się być im obca.
Ostatnią częścią było przedstawienie wniosków całości. Wybrany przewodniczący, oraz rzecznik objaśnili tematy. Był i czas, kiedy mogliśmy zadawać pytania, brać udział w sondzie. Pomysły na rozwiązanie problemów w Europie okazywały się być trafne. Przy podsumowaniu Eurogame spotkało nas zaskoczenie, ponieważ grupa z nasza koleżanką stanęła do walki o pierwsze miejsce. Biliśmy gromkie brawa, ponieważ zwyciężyli i wyjechali z parlamentu z uroczymi bluzami i medalami. Zmęczeni po całym dniu udaliśmy się na obiadokolację. Powrót do hotelu, szybka zmiana ubrań i ostatni wieczór, aby zachwycić się Strasburgiem jeszcze raz.
Opuszczaliśmy Strasburg rano, smutni, że tak szybko minął ten czas. Na szczęście wiedzieliśmy, że na naszej trasie mamy wyznaczony jeszcze jeden punkt – Praga. Kolejne kilka godzin w autokarze sprawiło, że spokojnie mogliśmy odespać. Emocje nareszcie opadły, czekały nas tylko przyjemności. Dotarliśmy do hotelu, znów zakwaterowanie, obiadokolacja. Rewelacyjny widok z dziesiątego piętra oczarował każdego. Z samego rana znów walizki do autokaru, podręczne plecaki w dłoń i pora na zwiedzanie Pragi. Długi, kilkugodzinny spacer nie był nam straszny, ponieważ mieliśmy czas, aby wstąpić do kawiarni, wypić coś ciepłego, lub kupić coś do jedzenia. Aparaty w dłoń, wygodne buty i czas znów zleciał bardzo szybko. Kiedy po obiedzie wyruszyliśmy po pamiątki, było już ciemno. Droga do Polski już nie była tak męcząca, ponieważ dystans do przejechania był znacznie krótszy. Kilka godzin upłynęło jak parę minut. Dla tych co spali, pobudka, czas wysiadać! Czerwone mury przy Krupniczej każdy poznał w mig, więc wysiedliśmy, wzięliśmy walizki i pojechaliśmy do swoich domów.
Euroscola to niezapomniane doświadczenie. Ten pełen emocji wyjazd zapamiętamy na długo, ale jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony opiekunów jak i znajomych. Kadra cierpliwie odpowiadała na męczące nas pytania. Cały wyjazd pokazał nam, że powinniśmy wierzyć w swoje możliwości i nieustannie rozwijać się, bo właśnie tym możemy dużo osiągnąć.


Galeria zdjęćSesja finałowa programu ESOS

15 listopada 2013roku w Zespole Szkół Chemicznych w ramach zadania ESOS odbyła się sesja finalna, która była podsumowaniem zadania. Celem zadania było:

 • kształcenie i wychowanie w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego zgodnie z hasłem „KTO MYŚLI I CZUJE TEN SEGREGUJE”,
 • prowadzenie działań informacyjnych na temat segregacji śmieci,
 • kształtowanie proekologicznych postaw wśród społeczności szkolnych,
 • wdrażanie poznanych zagadnień i umiejętności w życiu codziennym w najbliższym otoczeniu
Czytaj więcej
W zadaniu brało udział 10 szkół dzielnicy I Stare Miasto:
 • Gimnazjum nr 2,
 • Gimnazjum nr 4,
 • VI Liceum Ogólnokształcące,
 • X Liceum Ogólnokształcące,
 • XX Liceum Ogólnokształcące,
 • Zespół Szkół Zawodowych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa,
 • Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1,
 • Zespół Szkół Mechanicznych nr 4,
 • Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego,
 • Zespół Szkół Chemicznych

W trakcie zadania w szkołach w ramach wewnątrzszkolnych działań przeprowadzono mnóstwo akcji związanych z segregacją odpadów. Szkoły opisały swoje działania w formie prezentacji. najlepsze szkoły przedstawiały swoje prezentacje podczas sesji finalnej. W tym dniu odbył się test wiedzy o odpadach .Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów. Punkty z testu wliczały się w globalną punktację szkoły ( na którą także miał wpływ opis działań, ilość zebranej makulatury).Punktacja globalna szkół:

 • I miejsce - Zespół Szkół Chemicznych
 • II miejsce - Zespół Szkól Ekonomicznych nr 1
 • III miejsce - X Liceum Ogólnokształcące
 • IV miejsce - Gimnazjum nr 2
W ramach zadania ESOS ogłoszony został konkurs indywidualny na reklamę segregacji w formie filmu lub komiksu. Na sesji finalnej ogłoszono wyniki.
Nagrodzone komiksy:
Paulina Proszek –Zespół Szkól Chemicznych
Konrad Mróz – Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1
Nagrodzone filmy:
Kamil Dżugan – XX Liceum Ogólnokształcące
Aleksandra Wróblewska, Gabriela Wójtowicz, Patrycja Pudek – X Liceum Ogólnokształcące

W trakcie sesji finalnej wręczono nagrody, dyplomy dla wszystkich „liderów” z 10 szkół oraz dla nauczycieli –opiekunów grup. Wręczono pamiątkowe książki dla każdej ze szkół. Program sesji uświetniły: „teatrzyk” uczniów klasy 3o ZSCh, pokaz mody „wtórnej” uczennic ZSCh oraz śpiew małego chóru, który z sukcesem uczył wszystkich obecnych piosenki o segregacji.
Wszystkim bardzo dziękujemy. Nagrodzonym gratulujemy.
Koordynator zadania- Zespól Szkół ChemicznychPrzekład tekstów kulinarnych – Katedra Unesco

Dnia 25 listopada 2013 uczniowie naszej szkoły z klasy 1a uczestniczyli w warsztatach językowych z przekładu kulinarnego zorganizowanych przez Katedrę UNESCO Uniwersytetu Jagiellońskiego w Auditorium Maximum. Zajęcia te prowadziła mgr Anna Mrzygłodzka w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tłumacza 2013. Uczniowie zostali wprowadzeni w problemy kulturowe, leksykalne i wszelkie inne pułapki, w jakie może wpaść tłumacz tekstów związanych z gotowaniem. Uczestnicy uczyli się przeliczać miary i wagi, analizowali typowe błędy w tłumaczeniach menu i zmierzyli się z najbardziej wymyślnymi nazwami potraw.
Nauczyciele języka angielskiegoCHARYTATYWNY KIERMASZ JESIENNY!!!

Nowo ukonstytuowany Samorząd Uczniowski informuje, iż w środę 13 listopada 2013 roku odbędzie się Charytatywny Kiermasz Jesienny. Za symboliczną cenę będzie można nabyć przygotowane przez nas ciasta, ciastka i ciasteczka wraz z ciepłym lub zimnym napojem. Zebrane w ten sposób fundusze podczas Kiermaszu zostaną przeznaczone na podopiecznych jednej z krakowskich fundacji charytatywnych.Zapraszamy wszystkich, którym dobro drugiego człowieka leży na sercu, do właczenia się w przygotowywaną przez nas SUPER- AKCJĘ.
Samorząd Uczniowski!

Wybory do samorządu uczniowskiego

5 listopada 2013 roku odbędą się wybory do samorządu uczniwoskiego. W poniedziałek (28.10.2013) rozpoczyna się kamapania wyborcza.Konkurs Jak badać czystość wód gruntowych?

W październiku 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie „Czysta woda zdrowia doda” który zorganizowano w ramach projektu „Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce”.Gospodarzem konkursu była dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych w Krakowie Elżbieta Ramatowska.
Wyniki konkursu

 • I miejsce Sandra Małagowska i Barbara Kaszyńska - Technikum Chemicznego i Ochrony Środowiska nr 3 w Krakowie

 • II miejsce Sonia Gębuś i Anna Muzyk - Technikum Chemicznego i Ochrony Środowiska nr 3 w Krakowie

 • III miejsce Edyta Bieruń i Marta Domino - Technikum Chemicznego i Ochrony Środowiska nr 3 w Krakowie.

Tutaj możesz zobaczyć relacje z konkursu.


Marsz proekologiczny

16 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyć będą w marszu proekologicznym. Marsz organizwany jest w ramach projektu ESOS. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.List Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Pani Anny Okońskiej -Walkowicz w sprawie wakacji 2013Jedziemy do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu!!!!

Jesteśmy w grupie siedmiu szkól w Polsce które w roku szkolnym 2013/14 pojadą do Parlamentu Europejskiego. Wysoko wygraliśmy konkurs Euroscola www.euroscola.pl/wyniki. Nagrodą w konkursie Euroscola jest dofinansowanie wyjazdu na spotkanie z innymi uczniami państw europejskich w Strasburgu.Pomnik Ofiar Obozów Koncentracyjnych

W dniu 11 kwietnia 2013 Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Chemicznych został zaproszony na uroczystość patriotyczną ku czci Ofiar II wojny światowej, która odbyła się na Cmentarzu Rakowickim. Zaproszeni zostali byli więźniowie niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, konsulowie USA, Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy, Kompania Honorowa Wojska Polskiego, uczniowie szkół krakowskich, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz inni goście. Po pięknych przemówieniach i modlitwie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej.

Galeria zdjęć z uroczystościKonkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim - 2013

Dnia 5 marca 2013 roku uczniowie naszej szkoły Bartłomiej Mrowca i Iwona Guguła z klasy medialnej naszego liceum odebrali z rąk rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof.Nowaka indeksy na wybrane przez siebie kierunki studiów. Bartek będąc w ścisłym finale – 3 miejsce- wybrał Psychologię a Iwonka dietetykę na Akademii Medycznej . Oboje są finalistami Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.
Galeria zdjęć z rozdania indeksówUWAGA!!! AKCJA KRWIODAWSTWA
w Zespole Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie
(sala gimnastyczna) 7 luty 2013 rok (czwartek)

Tradycją naszej Szkoły jest pomaganie potrzebującym osobom. W związku z tym, że krew ratuje życie, zapraszamy Was do uczestnictwa w akcji dzielenia się tym cennym darem z drugim człowiekiem.
Akcje przeprowadzone w poprzednich latach Co roku Szkolne Koło PCK organizuje akcję krwiodawstwa na terenie naszej Szkoły. Koordynatorkami tych działań są panie - mgr Martyna Sarapata i mgr Ewelina Jabłońska.
29 listopada 2011 roku oraz 13 marca 2012 roku na sali gimnastycznej naszej Szkoły została przeprowadzona akcja oddawania krwi w ramach IX Edycji Turnieju „Młoda krew ratuje życie”. Uczniowie chętnie wzięli udział w tych działaniach. W pierwszym terminie krew oddało 20 osób. Zebrano 9450 ml. Natomiast w marcu zarejestrowanych zostało 49 uczniów, z których 34 oddało krew. Każdy z uczniów oddał 450 ml, co łącznie dało 15300 ml. Zorganizowanie całej akcji na terenie naszej Szkoły było możliwe dzięki uprzejmości Małopolskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Oddziału Terenowego 08-02 przy ulicy Wielickiej 265 w Krakowie.

Konkurs fotograficzny „Jesienny Kraków”

21 grudnia 2012 roku odbyło się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Jesienny Kraków”. Laureatami konkursu zostali: Antoni Ryniak z klasy 1a – I miejsce, Nikola Adamczyk z klasy 1c – II miejsce. Nagrody (statyw fotograficzny i dyplomy) wręczyła Pani Dtrektor Elżbieta Ramatowska.

II edycja konkursu dla młodzieży „HANDEL LUDŹMI MOIMI OCZAMI”

18 października 2011 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło II edycję ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - „HANDEL LUDŹMI MOIMI OCZAMI. Obejmował on wcześniej niepublikowane krótkie formy literackie poświęcone problematyce szeroko rozumianego zjawiska handlu ludźmi. Konkurs został rozstrzygnięty 23 maja 2012 roku. Wpłynęło 278 zgłoszeń z całego kraju. Pierwsze wyróżnienie otrzymał Mateusz Filipek – uczeń naszej Szkoły (obecnie klasa 3c). Podczas gali, która odbyła się w październiku 2012 roku, otrzymał dyplom i czytnik książek.Sesje ekologiczne

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim - 2012

Dnia 29 marca 2012 roku uczniowie naszej szkoły Tomasz Pagacz z technikum chemicznego i Szymon Niezabitowski z liceum odebrali z rąk rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego indeksy na wybrane przez siebie kierunki studiów. Tomasz wybrał Bezpieczeństwo Narodowe a Szymon Geografię i Biologię. Obaj są finalistami Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.
Galeria zdjęć z rozdania indeksów


Koło Miłośników Krakowa

We wrześniu 2011 roku w naszej szkole zostało założone Koło Miłośników Krakowa. Uczniowie pod opieką pani M. Molik zwiedzają najbardziej tajemnicze miejsca w Krakowie.
Więcej na temat działalności koła.


Wyniki Kokursu ZAWODOWA MAŁOPOLSKA

Artykuł na temat konkursu

W związku z tym, że nasza szkoła jest uczestnikiem unijnego programu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce" uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie organizowanym przez Wydział Edukacji Urzędu Wojewódzkiego.

Konkurs obejmował 4 kategorie: zdjęcie, plakat, kabaret oraz film.

W pierwszej kategorii drugie miejsce zajął Damian Jamróz (IVo) za zdjęcie "Pipetowanie" przedstawiające pipetującą Sylwię Czopek (IVa). W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Anna Szaniawska (IVa) za zdjęcie "Ojej, wykipiało", przedstawiające Tomka Pagacza (IVa) przygotowującego tzw. "pastę słoniową".
Anna Szaniawska (IVa) otrzymala również nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w kategorii plakat za kolaż zdjęć pt. "Nauka to zabawa".

Kolejne drugie miejsce, tym razem w kategorii kabaret, zajął zespół z klasy IVa reprezentowany przez Szymona Krawczyka, Tomasza Pagacza, Szymona Iskrzyckiego, Adama Wąchałę, i Krzysztofa Szostaka, który zaprezentował "Odkrycie Poloniusza".

W kategorii filmowej produkcja klasy IVa pt. "Nasz zawód, nasza pasja" nie zdobył żadnej lokaty.

Wszystkie prace konkursowe zostały przygotowane pod kierunkiem prof. Marzeny Jantos

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z gali kształcenia zawodowegoKonkurs "Lider edukacji zawodowej"

Nasza szkoła brała udział w konkursie "Lider edukacji zawodowej" realizowanym w ramach projektu "Szkoła Zawodowa Szkołą Pozytywnego Wyboru" .

W konkursie tym uzyskaliśmy w obszarze zawodowym: chemiczny, ceramiczny i szklarski wyróżnienie.

Dyplom w związku z otrzymanym wyróżnieniem odbierała w Ministerstwie Edukacji Narodowej wicedyrektor szkoły ds. szkolnictwa zawodowego Krystyna Kowalska z rąk pani wiceminister Krystyny Szumilas (obecnej minister oświaty). Uroczystość wręczenia dyplomu odbyła się 14 września 2011 w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.

Nasza szkoła znalazła się wśród nagrodzonych szkół z całej Polski, w tym dwóch innych szkół z Krakowa.

Nagrodą dla szkoły jest tablica interaktywna i rzutnik.
Uzyskany sprzęt będzie służył naszym uczniom w ramach rozwijania szkolnictwa zawodowego.KONKURS DLA SZKÓŁ HUMBERTOWSKICH

W Zespole Szkół Chemicznych w okresie wrzesień-listopad 2011 roku odbędzie się międzyszkolny konkurs wiedzy o chemii oraz życiu i dokonaniach naukowych Marii Skłodowskiej – Curie pod honorowym patronatem Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Elżbiety Lęcznarowicz zorganizowany z okazji Międzynarodowego Roku Chemii 2011 i Międzynarodowego Roku Marii Skłodowskiej- Curie.,br /> Konkurs jest skierowany do uczniów Szkół Humbertowskich i składa się z dwóch etapów:

 1. etap I – przeprowadzany w szkole macierzystej
 2. etap II – przeprowadzany w Zespole Szkól Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Krupniczej 44 w Krakowie.

Organizatorem konkursu jest Zespól Szkół Chemicznych w Krakowie, ul. Krupnicza 44.

Przewodniczącą Komisji Konkursowej, zwanej dalej Komisją jest mgr inż. Elżbieta Ramatowska, Dyrektor Zespołu Szkól Chemicznych w Krakowie.


Bliższe informacje w regulaminie konkursu. Zakres wiedzy, umiejętności wymaganych na I, II etapie konkursu.


Zapraszamy uczniów wszystkich Szkół Humbertowskich


Organizator

Do pobrania:Wyniki konkursu zbiórki makulatury - wrzesień 2011


Zebrano 8465 kg makulatury, co dało kwotę 2539,50 zł.

 • 1 miejsce – klasa 1c i 2a – 1390 kg
 • 2 miejsce – klasa 2e – 1341 kg
 • 3 miejsce – klasa 1o – 1285 kg
 • 4 miejsce – klasa 2d – 730 kg
 • 5 miejsce – klasa 3a – 551 kg
 • 6 miejsce – klasa 4a – 548 kg
 • 7 miejsce – klasa 1b – 254 kg
 • 8 miejsce – klasa 3c – 199 kg
 • 9 miejsce – klasa 1a – 141 kg
 • 10 miejsce – klasa 3b - 62,5 kg
 • 11 miejsce - klasa 3o - 45 kg
 • 12 miejsce – klasa 3e – 40 kg
 • 13 miejsce – klasa 1e – 38 kg
 • 14 miejsce – klasa 3d – 34 kg
 • 15 miejsce – klasa 2c – 29 kg
 • 16 miejsce – klasa 2o – 28 kg

Klasy 2b i 4o nie przyłączyły się do akcji.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w zbiórce makulatury.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Edyta Gorajczyk
Mariola Pabian12.02.2011 WYGRALIŚMY!!! tablicę multimedialną. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy.

Warsztaty multimedialne dla klas humanistycznych na Lubogoszczy - listopad 2010
Wrzesień 2009 - ruszył 3-letni program WiP
wrzesień 2009 - zostaje uruchomiony program "Eko-chemik"
Kurs pierwszej pomocy dla uczniów i nauczycieli - 30.09.2009
Wizyta Szwedów w szkole - 4.09.2009
W roku 2009/2010 ruszyły projekty "EKO-CHEMIK" oraz WiP (Wiedza i Praktyka)
Konkurs Wiedzy o UJ - 2009
Obchody 750-lecia lokacji Krakowa (rok 2007)
Pracownie otrzymane z EFS